Obok okularów słonecznych drugie ‘must have’ na wakacje. Dzisiaj pokaże Wam kapelusz, który idealnie sprawdził się w gorącej Grecji. Skąd wzięłam inspiracje? Nie uwierzysz, jeśli powiem, Ci, że to stało się podczas… prasowania!

Matka polska miliona pomysłów

Było tak, zrobiłam trzy prania, nadszedł czas to wszystko poprasować. Gwiazda chodziła sobie po mieszkaniu o dziwo na czas mojego prasowania jest w stanie pobawić się sama. Odpalam Netflixa żeby na coś popatrzeć podczas tej pasjonującej czynności, jaką jest prasowanie sterty ciuchów. Wybieram serial pt. „Ania, nie Anna” stworzony na podstawie powieści „Ania z Zielonego Wzgórza”. Nawet nie wiem, kiedy pokonałam całą stertę prania. Oprócz uprasowanych ciuchów, z czego byłam bardzo dumna serial zainspirował mnie na słomkowy kapelusz na lato z  płaską główką.

Słomkowy kapelusz na lato

Długo trwały moje poszukiwania, ponieważ zamarzył mi się zwykły słomkowy kapelusz z płaską główką. Nigdzie nie mogłam takiego znaleźć. Mnóstwo kapelusz w stylu panama.  Dobra udało mi się w jednym sklepie natomiast jedyne dostępne kolory to był róż i zieleń… Po długich poszukiwaniach znalazłam ten jedyny! Niestety kapelusz miał frędzelki we wszystkich kolorach tęczy. Nożyczki poszły w ruch i po robocie.

Moda na kapelusze – trochę ciekawej historii

Kapelusze były znane już od starożytności. Z biegiem lat moda na nakrycie głowy ewaluowała. Przez długi okres czasu kobiety nosi bujnie ozdobione kapelusze z olbrzymimi rondalami. Duży wpływ na rozwój mody kapeluszowej miała Coco Chanel, która w odpowiedzi na męski cylinder zaprojektowała mały kapelusz z niewielkim rondlem.  Od tego czasu kapelusze cieszyły się olbrzymia popularnością wśród kobiet. W latach 40 kapelusz był nieodłączną częścią ubiory. Nosili go wszyscy niezależnie od zamożności czy wieku. Kapelusz był oznaką elegancji i szyku.  Obecnie kapelusze noszone są przeważnie latem, ale moda się zmienia, więc kto wie, co będzie dalej.

Poniżej kilka zdjęć jak prezentuje się mój słomkowy kapelusz na lato. Zdjęcia z cudownych wakacji w Grecji… bez dziecka. Więcej zdjęć znajdziecie tu: klik.

Słomkowy kapelusz na lato

Słomkowy kapelusz na lato

Słomkowy kapelusz na lato

Słomkowy kapelusz na lato

Słomkowy kapelusz na latoSłomkowy kapelusz na lato

Informacje dotyczące historii kapeluszy znalazłam na tej stronie:j: http://www.damosfera.com/

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *