Od zawsze byłam bardzo sentymentalna. Zbierałam pamiątki z różnych ważnych i ciekawych wydarzeń z mojego życia. Tak też jest w przypadku ważnych chwil z życia mojej córy – pstrykam mnóstwo zdjęć, zbieram różne bibeloty, które kojarzą mi się z konkretnymi etapami jej rozwoju. Tak właśnie powstało pudełko pamiątek.
Pudełko pamiątek świetnym pomysłem na prezent dla dziecka

Pudełko pamiątek – długi proces

Pomyślałam sobie, że zrobię coś naprawdę ekstra. Stworzyłam dla Tosi pudełko pamiątek pełne pamiątek, aby móc zachować te wszystkie piękne, ale i ulotne wspomnienia. Dodatkowo wymyśliłam sobie, że dostanie je od nas na swoją 18stkę. Tworzenie skarbczyka pamiątek w moim przypadku było długim procesem. Zaczęłam od wyboru odpowiedniego pudełka, bo przecież musi być ładne, trwałe i jeszcze raz ładne.

Pudełko pamiątek świetnym pomysłem na prezent dla dziecka

Przeszukałam najdalsze krańce Internetu w celu znalezienia tego idealnego. W końcu, po odwiedzeniu setnej strony z tego typu szpargałami odnalazłam takie, do którego nie miałam większych zastrzeżeń. Od tamtej pory gromadzę w nim wszystkie skarby Tosi np.

→ szczelnie zapakowane pierwsze ubranko;

→ zdjęcie USG na którym całkiem wyraźnie widać twarz bobacha;

→ pamiątki, kartki z życzeniami z chrzcin;

→ opaski ze szpitala itd…

pudełko_pamiatek

Pudełko pamiątek świetnym pomysłem na prezent dla dziecka

Pudełko pamiątek świetnym pomysłem na prezent dla dziecka

Zdaje się, że na poradni przedmałżeńskiej dostaliśmy figurkę 10 tygodniowego bobasa. Mam ją do dzisiaj i ona również trafiła do pudełka. Obok 4,5 miesięcznej Tosi wygląda całkiem zabawnie. Oczywiście córa podejmowała próby jej konsumpcji, którym jednak skutecznie zapobiegłam.

Pudełko pamiątek świetnym pomysłem na prezent dla dziecka

Wszystko Ci powiem bobasie!

Bardzo dużo mówię do córy. Opisuje jej otaczający ją świat, to, co będziemy robić albo mówię jej jak strasznie jestem zmęczona i chciałabym żeby usnęła, dając mi jednocześnie chwile wytchnienia. Aby dać upust swoim emocjom zaczęliśmy pisać listy do Bąbla. Było to jedno z zadań, które mieliśmy do wykonania na szkole rodzenia. Pisanie listu  do nienarodzonego dziecka – niby banał, ale jednak nie było tak łatwo. Napisaliśmy list do córy o tym, co czujemy, jak bardzo nie możemy się doczekać na jej przyjście na świat. Zrobiło się po tym tak łatwiej…lżej. List zapakowałam i wysłałam na nasz obecny adres. Trochę niezręcznie wysyłało się list z takim samym adresem nadawcy co odbiorcy ale co tam, pełna profeska.

Pudełko pamiątek świetnym pomysłem na prezent dla dziecka

Postanowiliśmy, że listy będziemy pisać co roku w jej urodziny i wszystkie włożymy do pudełka pamiątek Tosi. Chyba pęknę i napiszę coś jeszcze po ukończeniu przez nią 6. miesiąca, bo tyle się zadziało od jej narodzin, że w takim listowym roczniku nie sposób by było wszystkiego zawrzeć. Poza tym przelanie tego na papier jakoś spuści z nas powietrze. A Tosia zamiast cieszyć się swoimi 18stymi urodzinami będzie musiała przeczytać co najmniej 18 listów. Nie wiem dlaczego, ale mnie to bawi.

Pudełko pamiątek świetnym pomysłem na prezent dla dziecka

Chwytać chwilę

Minęło raptem 4,5 miesiąca od narodzin Tosi a już niektóre sytuacje pamiętam jak przez mgłę.  Dlatego też staram się chwytać każdą chwilę z życia naszej rodziny a – co się da – chować głęboko do szufladek pamięci.

Pudełko pamiątek świetnym pomysłem na prezent dla dziecka

Niestety nie zawsze się to udaje, więc całą resztę pakuję do pudełek skarbów. Staram się celebrować każdą sytuację zarówno tą radosną i szczęśliwą jak i tą smutną czy trudną.  To, co przeżyliśmy i jak to przeżyliśmy kształtuje każdego z nas. Mam nadzieję, że pamiątki, które szykuje dla córy pomogą jej zapamiętać jak została wychowana i jak dużo miłości staraliśmy się jej dać.

A Ty droga mamo i drogi tato, czy gromadzicie pamiątki swojego dziecka?

Komentarze

8 Replies to “Pudełko pamiątek – pomysł na niezapomniany prezent dla dziecka”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *