Tak jak już wszędzie piszę i zawsze mówię – jestem fanką spódnic i sukienek. Długość, którą uwielbiam to taka, aby kończyła się tuż pod kolanem – w najwęższym miejscu nogi. Niestety, chodzenie w spódnicach takiej długości – gdy na dworze mróz – wymaga odpowiedniego nakrycia wierzchniego. Jak to zrobić, żeby zimowe stylizacje, oprócz zapewnienia komfortu termicznego, po prostu mi się podobały?

Płaszcz czy kurtka?

Zdecydowanie płaszcz! Czuję się w nim bardziej elegancko, kobieco oraz klasycznie. Pasuje do spódnic, sukienek oraz do spodni. Z kurtkami niestety różnie bywa, ciężko znaleźć kurtkę, która będzie dobrze wyglądać razem z elegancką spódnicą.

W pasie

Jednym z sensowniejszych rozwiązań jest okrycie, które kończy się w pasie. Odcina się w jednym z węższych miejsc. Podkreślając je nadajemy sylwetce kształt klepsydry, przez co staje się ona bardziej kobieca. Rozwiązanie bardzo popularne, ale, jak to mówiła moja babcia „nerki masz na wierzchu, chora będziesz”. To, że miała racje zrozumiałam dopiero po latach i wybrałam wersję nieco dłuższą, jak tu: klik. Staram się zakładać taką długość przy temperaturach bardziej sprzyjających ażeby „w nerki nie wiało”.

Przed kolano

Większość płaszczy, które miałam, czy też widziałam w sklepach, były tuż przed kolano. Taka wersja spełniała babciny wymóg „nerkochronności”. Gdy chodziłam jeszcze w spodniach – były idealne! Natomiast, gdy przerzuciłam się na spódnice o długości tuż za kolano pojawił się poważny problem. Nic mnie tak nie boli, jeśli chodzi o zimowe stylizacje, jak spódnica wystająca spod płaszcza… i co tu zrobić? Klik

Za kolano

Moja kolejna ubraniowa miłość. Idealne wpasowuje się przy dłuższych czy krótszych spódnicach, sukienkach, czy nawet spodniach np. z oficerkami w komplecie. Taka właśnie wersja jest gwiazdą dzisiejszej stylizacji. Klasyczny, dwurzędowy płaszcz w granatowym kolorze stał się ulubieńcem tej zimy.  Idealny na każdą okazję.  Dla takiego płaszcza zima może jeszcze trwać

plaszcza granatowy dlugi welniany zimowy midi spodnic sukienki do

plaszcza granatowy dlugi welniany zimowy midi spodnic sukienki do

plaszcza granatowy dlugi welniany zimowy midi spodnic sukienki do

plaszcza granatowy dlugi welniany zimowy midi spodnic sukienki do

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *