3 trymestr – tzw. tykająca bomba. W tym czasie narasta coraz większa potrzeba spotkania się ze swoim dzieciątkiem. Jego rozmiar w znaczącym stopniu zaczyna sprawiać, że życie i podstawowe czynności stają się coraz trudniejsze. Oto gadżety w ciąży, które ułatwiły mi życie.


Rogal do karmienia

Pojawił się na mojej liście wyprawki z lęku przed tym, że nie dam rady normalnie karmić i to na pewno mi pomoże. Za zakupy związane z wyprawką wzięłam się już w 2 trymestrze i kupiłam owego rogala. Jako mama inżynier chciałam, aby rogal był wielofunkcyjny zatem znalazłam taki, który nadawał się zarówno do karmienia, leżakowania dla dziecka i spania dla mamy. Do karmienia przydał się tak średnio. Głodne dziecko coraz bardziej się niecierpliwiło a ja miałam problem żeby dobrze go ułożyć. Jako ogranicznik dla dziecka w ogóle się nie sprawdził. Miałam wrażenie, że dziecko zaraz się zacznie dusić bo rogal je przytłacza. Natomiast jeśli chodzi o spanie, to rogal okazał się strzałem w dziesiątkę. Gdy już dziecię urosło na tyle, że wystający brzuszek – powód mojej narastającej dumy – był zarówno widoczny jak i odczuwalny, spanie stawało się coraz trudniejsze. Ciężko się było ułożyć tak aby spać komfortowo. Mój długi rogal w który owijałam się niczym boa dusiciel owija swoją ofiarę sprawił, że życie stało się lepsze a sen bardziej komfortowy.

gadzety w 3 trymestrze


Dziecięca oliwka

Z biegiem czasu gdy moje dziecię rosło skóra w okolicy brzucha zaczęła się rozciągać. Towarzyszyło temu nieprzyjemne swędzenie oraz powstawanie kocich lampasów. Niestety nic tak nie pomagało (mam tu na myśli super ekstra balsamy na rozstępy) jak oliwka dla dzieci. Zaczęłam stosować oliwkę, która została mi po Gwieździe. Swędzenie ustało a ja czułam, że mam tak delikatne ciało jak skóra noworodka.

gadzety w 3 trymestrze


Przepinka do biustonosza

Ciąża to niesamowity okres dla kobiecego ciała. Zachodzi w nim tyle diametralnych zmian. Organizm przygotowuje się do przyjęcia dziecka oraz zapewnieniu mu podstawowych potrzeb taki jak pokarm a co za tym idzie kobiece piersi oraz wymiary również się zmieniają. Ze względu na powyższe zmiany moje rozmiary również się zmieniały a ratunkiem aby nie musieć kupować co miesiąc nowego biustonosza była przepinka zwiększająca obwód pod biustem. W pewnym momencie piersi przestają rosnąć natomiast zbyt wąski obwód pod biustem może być uciążliwy. Zakup tego gadżetu doradziła mi moja brafitterka.

Nie byłaś nigdy u brafitterki? Polecam wpis: brafitterka – kim jest i dlaczego powinnaś się do niej wybrać.

gadzety w 3 trymestrze


Powyżej opisałam gadżety, dzięki którym oczekiwanie na dziecię stało się prostsze. A czy Ty masz jakieś gadżety, którymi chcesz się podzielić lub słyszałaś o jakiś sprawdzonych „bajerach” od swoich koleżanek, sióstr czy innych matek?


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *