Nowym wyznacznikiem pojmowania przeze mnie mody jest komfort. Oczywiście chcę wyglądać jak milion dolarów, ale ze względu na nowości, które podczas ciąży znowu mnie zaskakują chcę żeby było mi wygodnie a przy tym chcę się czuć kobieco.  W dzisiejszym wpisie jesienny płaszcz ciążowy, który zamaskuje nie tylko ciążowy brzuszek.

Figura a krój płaszcza

Jestem typową klepsydrą. Bardzo dobrze czuje się w ubraniach,  które podkreślają talię. W trakcie ciąży gdzieś tam przepadła, więc, jeśli chce sobie coś podkreślić, to jedyną opcją jest odcięcie pod biustem. Wszystkie możliwe ubrania odcięte na linii biustu z mojej sylwetki robią „beczkę”.  Tak się stało, że mój płaszcz odcina się właśnie na linii biustu. W tym przypadku obszerny kołnierz złagodził efekt „beczki”. Dodatkowo płaszczyk nadaje takiego szkolnego wyglądu więc pomimo mej wielkości czuję się młodo i rześko.

Wełniany płaszcz ciążowy

Wełniany płaszcz ciążowy

Wełniany płaszcz ciążowy

 

Płaszcz ciążowy – dużo miejsca na bobasa

Kiedy spodziewasz się dzieciątka obszerny płaszcz jest bardzo przydatny. Swój wybierałam z myślą o tym, że teraz rosnę efektywniej niż w trakcie kilku poprzednich miesięcy. Dodatkowo zależało mi na tym aby płaszcz był do użytku również po ciąży. Uwielbiam klasyczne płaszcze odcinane w talii natomiast w tym przypadku niestety taki by się nie sprawdził.  Ten, który wybrałam, zarówno z przodu jak i z tyłu posiada zakładki, które nie dość, że wyglądają pięknie, to poza tym dostarczają „zapasowe” miejsce w przypadku zmiany wymiarów.

Wełniany płaszcz ciążowyWełniany płaszcz ciążowy

Długość płaszcza – jaka najlepsza?

To już zależy od gustu. W mojej szafie wiszą same sukienki i spódnice do kolana, lub troszkę za, zatem na takiej długości płaszcza mi zależało. Dodatkowo płaszcz z przodu trochę się podnosi za sprawą brzuszka.  Największy problem przy wyborze płaszcza miałam właśnie z długością. Większość kończyło się tuż przed kolanem a ja nie mogłam przeżyć wystającej części spódnicy spod płaszcza. Miałam wrażenie, że moja sylwetka źle wtedy wygląda. Dodatkowym aspektem, który zdecydował o długości płaszcza było to, że przy takiej długości mój bobas jest dobrze opatulony. Mi jest cieplutko i tłumaczę sobie, że jej też.

Wełniany płaszcz ciążowy

Wełniany płaszcz ciążowy

Wełniany płaszcz ciążowy

Gdzie kupić płaszcz  ciążowy?

Moim pierwszym strzałem były lumpeksy! To właśnie tam zaczęłam poszukiwania i, tak jak liczyłam, nie zawiodłam się. Kupiłam piękny płaszcz dobrej jakości i o idealnym kroju.  Coraz bardziej doceniam bogactwo second handów.

Wełniany płaszcz ciążowy

?Nie jesteś przekonany do zakupów w takich miejscach? Koniecznie wpis: 5 powodów dla których warto kupować w second handach.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *