Noworodek potrzebuje przyjmować pokarm co 2-3 godziny zatem daje to ok. 8-12 karmień na dobę. W związku z tym faktem, mama musi być dla swojego dziecka niezwykle dyspozycyjna, gdyż nie ma nic gorszego, niż głodne dziecię. Jak ułatwić życie sobie i swojemu dziecku? Odpowiedź jest prosta: zainwestować w dobrą bieliznę do karmienia.


Dlaczego warto kupić bieliznę do karmienia?

Gdy urodzisz, karmienie bobasa stanie się nieodłączną częścią Twojego życia. Karmić będziesz niemal w każdym miejscu, o ile Twoje dziecię będzie głodne. Ważne jest, aby w tym czasie móc szybko i sprawnie zapewnić tę podstawową potrzebę dziecku a zarazem czuć się przy tym komfortowo. Karmienie w normalnych ubraniach może się okazać dość kłopotliwe, dlatego specjalny biustonosz do karmienia może się okazać ratunkiem dla świeżo upieczonej mamy. Pozwoli na chwilę intymności, a karmienie okaże się dyskretne oraz łatwe.

Biustonosz do karmienia


Kiedy należy kupić bieliznę do karmienia?

Ze względów fizjologicznych zaleca się zakup bielizny do karmienia w trzecim trymestrze ciąży – jakieś 2 lub 3 tygodnie przed porodem. Do tego czasu ciało kobiety zazwyczaj w pełni przygotowuje się na poród oraz zaopiekowanie się dzieciątkiem. W przypadku wcześniejszego zakupu bielizny może się ona okazać np. za mała.

Biustonosz do karmienia


Rodzaje bielizny do karmienia

Biustonosz do karmienia z fiszbinami

Jest to biustonosz do użytku codziennego. Wyposażony w fiszbiny pozwalające utrzymać biust na swoim miejscu. Wykończenie tego rodzajów biustonoszy zazwyczaj jest wykonane z nieusztywnianej bawełny (tzw. biustonosze „miękkie”). Istnieją oczywiście wersje usztywniane, jednak są one rzadziej spotykane. Staniki tego typu wykonuje się z bawełny, żeby biust mógł „oddychać”, co zapewnia komfort jego posiadaczce. Biustonosz do karmienia wyposażony jest w specjalne zapięcie typu „Quick Click”, które pozwala łatwo wyjąć pierś z biustonosza.

Biustonosz do karmienia

Biustonosz do spania, karmienia nocnego

Tego rodzaju staniki posiadają dzianinowe fiszbiny elastyczne, lub nie posiada ich wcale. Nie podtrzymują one biustu tak dobrze, jak biustonosze z fiszbinami klasycznymi.. W przypadku posiadania zwykłej koszuli do spania bez potrzymania biustu stanik do spania nadaje się idealnie, gdyż pozwala na stabilne ułożenie wkładki laktacyjnej.

Biustonosz do karmienia

Koszula nocna do karmienia

Komfortowa koszula do karmienia powinna być wykonana z materiałów, które oddychają. Gdy materiał „oddycha”, zapewnia większy komfort użytkowania, ponieważ – mówiąc wprost – dzięki niemu mniej się pocimy oraz nie mamy uczucia „mokrej skóry”. Należy zwrócić szczególną uwagę na wszywkę ze składem koszuli do karmienia. Istnieje kilka rodzajów koszul do karmienia, zwykłe z łatwym dostępem do biustu np. z odpinanymi guzikami na dekolcie lub takie z systemem odpinanych miseczek – identycznym co we wspomnianych wcześniej biustonoszach do karmienia. Plusem tych drugich jest delikatne potrzymanie biustu oraz możliwość włożenia i utrzymania na swoim miejscu wkładek laktacyjnych. Co więcej, jednym ruchem można uwolnić pierś i podać szybciutko głodnemu bobasowi.

Biustonosz do karmienia


Co polecam?

Moim faworytem są nocne koszule do karmienia z odpinanymi miseczkami. Są praktyczne oraz ładne. Moim zdaniem dużym plusem jest utrzymanie na swoim miejscu wkładek laktacyjnych. Co do biustonosza do karmienia, to w przy pierwszej ciąży używałam normalnego, ponieważ nie mogłam znaleźć pasującego mi odpowiednika dla matek karmiących. Teraz z pomocą nowej brafitterki znalazłyśmy ten idealny do karmienia – miękki, z fiszbinami oraz systemem odpinanych miseczek. Zobaczymy, jak się sprawdzi. Poniżej kilka zdjęć na co zwrócić uwagę:

Biustonosz do karmienia

Biustonosz do karmieniaBiustonosz do karmieniaBiustonosz do karmieniaBiustonosz do karmieniaBiustonosz do karmieniaBiustonosz do karmieniaBiustonosz do karmienia


Czy wiesz, że…?

Kilka pomocnych informacji na temat rozmiaru/ rodzaju biustonosza:

  • w pierwszym trymestrze ciąży biust powiększa się o 1 – 2 rozmiary, dlatego ważne jest, aby wybrać się wtedy do brafitterki;
  • nie jest konieczne kupowanie specjalnego biustonosza do karmienia. Ważne, aby przyszła mama czułą się komfortowo w swojej bieliźnie i aby spełniała ona jej oczekiwania;
  • biustonosz do karmienia najlepiej kupić w 9 miesiącu ciąży – jakieś 2-3 tygodnie przed porodem;
  • zakup powinien się odbyć pod okiem brafitterki, która doradzi w wyborze kroju oraz rozmiaru;
  • podczas samodzielnego zakupu należy wziąć pod uwagę, że laktacja rozpoczyna się dopiero po porodzie, zatem biust zwiększy swój rozmiar o jakieś 25% co daje 1-2 rozmiary większą miseczkę;
  • jeśli wahasz się w wyborze pomiędzy mniejszym biustonoszem, a większym: lepiej wybrać większy;
  • pamiętaj, że kobieta po porodzie traci na wadze, a co za tym idzie jej obwód pod biustem może się zmniejszyć, zatem zaleca się, aby nie przesadzać w zwiększaniu obwodu pod biustem – zawsze w takiej sytuacji można dokupić haftki zwiększające obwód pod biustem.

Biustonosz do karmienia


Jaki jest Twoja idealna bielizna do karmienia? Co byś poleciła przyszłej mamie?


Źródło:

  • https://www.biustonoszedokarmienia.pl/index.php

Komentarze

One Reply to “Bielizna do karmienia – dlaczego warto kupić?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *