W naszym zabieganym świecie trudno dostrzec dobro. Każdy niesamowicie się śpieszy pilnując głównie własnych spraw. Narzekamy na brak czasu, mało pieniędzy czy okrucieństwo i obłudę innych. Trudno nam wyjść z własnej strefy komfortu, aby poświęcić swój czas, pomóc innym, bo wiadomo „czas to pieniądz”. Dziś proszę Cię abyś zatrzymała/zatrzymał się na chwilę. Możesz przyczynić się do czystego dobra. Co musisz zrobić? Po prostu być…

Dobro nie bierze się znikąd

Co definiuje kim jesteśmy? Na pewno duże znaczenie ma nasz dom rodzinny i to jak zostaliśmy wychowani. Wartości, którymi żyjemy wynosimy z domu. A gdy tam brakuje „dobrych” wartości? Wynosimy to, co jest i uważamy ze słuszne. Jako matka chcę dla swojego dziecka wszystkiego, co najlepsze. Pragnę przekazać córce mnóstwo miłości oraz wartości, dzięki którym poradzi sobie w życiu. Jest jednak mnóstwo dzieci, które tego nie otrzymały i same po omacku szukają tej miłości czy wiary w siebie. Sama też szukałam. Mi pomogło harcerstwo, które kształtowało mój charakter, uczyło pewności siebie i dawało ludzi, którym mocno na mnie zależało. Są również inne miejsca, gdzie dzieciaki mogą otrzymać coś, co im się należy a nie otrzymały tego z różnych niezależnych od nich przyczyn i jednym z nich jest Akademia Przyszłości.

Akademia Przyszłości

Akademia Przyszłości to wolontariat, który pomaga dzieciakom z trudniejszych rodzin lub nieodnajdujących się wśród rówieśników. Program działa na zasadzie wsparcia oraz mentoringu wolontariuszy dla konkretnych dzieci. Młodzi ludzie poświęcają swój czas, aby po prostu być przy tych dzieciach. Pomagają im uwierzyć w siebie, co daje im olbrzymie możliwości.

Co możesz zrobić?

Możliwości jest kilka. Jeśli masz czas możesz się zaangażować się i zostać wolontariuszem Akademii Przyszłości. Dostaniesz przydomek „SuperW” Akademii. Staniesz się zarazem przyjacielem oraz mentorem dla dziecka w potrzebie. Twój czas spędzony na spotkania z dzieckiem, uczy je wygrywać, pokazuje jego dobre strony. A co ważniejsze podnosi samoocenę dziecka. Sprawia, że dziecku zaczyna się chcieć.

SuperW ? Tu dowiesz się więcej.

Co Ci to da?

Angażując się w wolontariat w Akademii pomagasz innym, ale również rozwijasz siebie! Zdobywasz cenione na rynku pracy doświadczenie, nabywając kompetencje społeczno-biznesowe i umiejętności komunikacyjne. Dzięki powyższym stajesz się atrakcyjnym kandydatem dla każdego pracodawcy. Dodatkowo spotkasz tam osoby o podobnych wartościach, które chcą mieć wpływ na otoczenie. Wspólnie zaangażujecie się, przeżyjecie wzruszające spotkania z potrzebującymi i sprawicie, że ich świat będzie piękniejszy.

Jak zostać wolontariuszem Akademii Przyszłości?

Właśnie ruszała rekrutacja na terenie całej Polski. Już dziś możesz stać wolontariuszem Akedemii Przyszłości. Wystarczy wejść w link i uzupełnić potrzebne dane.

LINK DO REKRUTACJI

Czy mogę pomóc inaczej?

Oczywiście, że tak. Jest wiele możliwości:

1) możesz pomóc przy Szlachetnej Paczce, to program, w którym docieramy do osób i rodzin żyjących w trudnej, niezawinionej  sytuacji. Trudna sytuacja to nie tylko „ubóstwo” materialne, lecz także wykluczenie społeczne, brak dostępu do specjalistycznej pomocy, brak odpowiedniej edukacji. Więcej informacji TUTAJ.  

2) jeśli Twoje możliwości czasowe nie są wystarczające możesz pomóc w bardzo prosty sposób. Możesz podać te informacje dalej. Może nie Ty a ktoś z Twoich znajomych będzie mógł i chciał się zaangażować tylko po prostu nic o tym nie. Zwiększ zasięg tej akcji… dobrej akcji. . Wystarczy udostępnienie posta czy nawet zwykły kciuk do góry. W ten sposób możesz naprawdę pomóc.

 

 Dobro zatrzymane dla Siebie obumiera. Nie bądź tą/tym, która/który pozwoli mu umrzeć!

Akademia Przyszłości

 

Komentarze

2 Replies to “Jak już dziś możesz zmienić świat na lepsze? Akademia Przyszłości możliwością czynienia dobra”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *